2.178 de modificări
Monitorul Oficial 304/1993: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Monitorul Oficial 304/1993 (vedeți sursa)
Versiunea de la data 23 octombrie 2011 09:46
, 23 octombrie 2011fără descrierea modificării
Gall (discuție | contribuții) (Pagină nouă: __FORCETOC__ *1993 0 304 = Monitorul Oficial al României = Anul V, Nr. issue:: 304 - Partea I - Joi, 23 decembrie year::1993 == Moțiune ==...) |
Gall (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
||
Linia 69: | Linia 69: | ||
::'''Deputați''' | ::'''Deputați''' | ||
{| | |||
| Nr.crt. || Numele şi prenumele || Grupul parlamentar | |||
|- | |||
|1. || Năstase Adrian || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|2. || Opriș Constantin Remus || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|3. || Rizescu Sergiu-George || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|4. || Berceanu Radu || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|5. || Alexandru Nicolae || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|6. || Arhire Constantin || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|7. || Ilie Ştefan || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|8. || Brezniceanu Alexandru || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|9. || Ruse Corneliu || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|10. || Calance Dumitru || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|11. || Tabără Valeriu || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|12. || Vrabie Corneliu-Dan || P.R.M. | |||
|- | |||
|13. || Boștinaru Victor || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|14. || Gurău Ion || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|15. || Timiș Ioan || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|16. || Moinescu Dumitru || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|17. || Dragomir Aristide || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|18. || Ivănescu Paula || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|19. || Cojocariu Emil || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|20. || Burcă Petru || Independent | |||
|- | |||
|21. || Lupuțiu Teodor || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|22. || Bercea Florian || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|23. || Boroș Emil || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|24. || Drăghiea Nicolae || Socialist | |||
|- | |||
|25. || Stancov George || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|26. || Sassu Alexandru || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|27. || Elek Barna || U.D.M.R. | |||
|- | |||
|28. || Tokay Gheorghe || U.D.M.R. | |||
|- | |||
|29. || Borbély Ladislau || U.D.M.R. | |||
|- | |||
|30. || Mátis Eugen || U.D.M.R. | |||
|- | |||
|31. || Zsigmond László || U.D.M.R. | |||
|- | |||
|32. || Borbely Imre || U.D.M.R. | |||
|- | |||
|33. || Szilágy Zsolt || U.D.M.R. | |||
|- | |||
|34. || Antal István || U.D.M.R. | |||
|- | |||
|35. || Sinkó Ștefan || U.D.M.R. | |||
|- | |||
|36. || Kónya-Hamar Alexandru || U.D.M.R. | |||
|- | |||
|37. || Putin Emil || Social-democrat al P.S.D.R. | |||
|- | |||
|38. || Avramescu Constantin || Social-democrat al P.S.D.R. | |||
|- | |||
|39. || Cunescu Sergiu || Social-democrat al P.S.D.R. | |||
|- | |||
|40. || Dobrescu Smaranda || Social-democrat al P.S.D.R. | |||
|- | |||
|41. || Străchinaru Ioan || Social-democrat al P.S.D.R. | |||
|- | |||
|42. || Diaconescu Sorin || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|43. || Brăneanu Dumitru || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|44. || Bibire Ovidiu Genaru || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|45. || Enache Constantin || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|46. || Dumitrescu Florica || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|47. || Verbina Dan || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|48. || Jugravu Marin || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|49. || Frunzescu Daniel || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|50. || Gavra Ioan || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|51. || Bălan Corneliu || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|52. || Potolincă Vasile || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|53. || Rușid Feuzia || Minoritățile naționale | |||
|- | |||
|54. || Răducanu Gheorghe || Minoritățile naționale | |||
|- | |||
|55. || Constantinescu Toader || P.R.M. | |||
|- | |||
|56. || Marinescu Ioan || P.R.M. | |||
|- | |||
|57. || Burlacu Viorel || P.R.M. | |||
|- | |||
|58. || Moldoveanu Marcel || P.R.M. | |||
|- | |||
|59. || Cristea Gheorghe || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|60. || Vosganian Varujan || Minoritățile naționale | |||
|- | |||
|61. || Roman Ionel || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|62. || Popa Gheorghe || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|63. || Stoica Emil || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|64. || Iamandi Ioan-Cătălin || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|65. || Rădulescu Cristian || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|66. || Lepșa Sorin || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|67. || Berciu Ion || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|68. || Marcu Liviu || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|69. || Nică Mihail || P.N.Ț.C.D. (P.E.R.) | |||
|- | |||
|70. || Mureșan A. Ioan || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|71. || Dunca Tudor Gavril || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|72. || Dejeu Gavril || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|73. || Argeșanu Valentin || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|74. || Vasilescu Valentin || P.N.Ț.C.D. (P.E.R.) | |||
|- | |||
|75. || Hunteanu Mircea Mihai || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|76. || Pop Vasile || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|77. || Ciumara Mircea || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|78. || Popa Mircea-Ioan || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|79. || Dobrescu Răsvan || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|80. || Popovici Vasile || fără apartenență la un grup parlamentar (P.A.C.) | |||
|- | |||
|81. || Rădulescu-Zoner Șerban || fără apartenență la un grup parlamentar (P.A.C.) | |||
|- | |||
|82. || Ghișe Ioan || Liberal | |||
|- | |||
|83. || Tănase Stelian || Liberal | |||
|- | |||
|84. || Patriciu Dan Costache || Liberal | |||
|- | |||
|85. || Rusu Horia || Liberal | |||
|- | |||
|86. || Mușat Mircea || P.R.M. | |||
|- | |||
|87. || Popovici Dan || P.R.M. | |||
|- | |||
|88. || Vintilescu Teodor || Liberal | |||
|- | |||
|89. || Bertzi Theodora || Liberal | |||
|- | |||
|90. || Şerdin Nicolae || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|91. || Vilău Adrian || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|92. || Pițigoi Barbu || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|93. || Dinu Ion || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|94. || Țepelea Gabriel || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|95. || Hui Ion || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|96. || Bucur Mihail || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|97. || Bratu Emilian || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|98. || Lupu Vasile || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|99. || Pica Ioan Victor || Independent | |||
|- | |||
|100. || Comănescu Gheorghe || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|101. || Alecu Paul Aurelian || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|102. || Ionescu Constantin || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|103. || Dugulescu Petru || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|104. || Angelo Florian || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|105. || Livezeanu Radu || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|106. || Popescu Emil-Teodor || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|107. || Ionescu-Galbeni Niculae || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|108. || Simionovici Alexandru || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|109. || Weber Otto-Ernest || P.N.Ț.C.D. (P.E.R.) | |||
|- | |||
|110. || Pascu Horia || fără apartenență la un grup parlamentar (P.N.L.-C.D.) | |||
|- | |||
|111. || Cerveni Niculae || fără apartenență la un grup parlamentar (P.N.L.-C.D.) | |||
|- | |||
|112. || Mândroviceanu Vasile || Liberal | |||
|- | |||
|113. || Joca Romulus Ioan || Liberal | |||
|- | |||
|114. || Dobrescu Ion || Liberal | |||
|- | |||
|115. || Diaconescu Ion || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|116. || Antonescu Crin || Liberal | |||
|- | |||
|117. || Lițiu Petru || Liberal | |||
|- | |||
|118. || Bot Octavian || Liberal | |||
|- | |||
|119. || Athanasiu Alexandru || fără apartenență la un grup parlamentar (P.A.C.) | |||
|- | |||
|120. || Bárány Francisc || U.D.M.R. | |||
|- | |||
|121. || Priceputu Laurențiu || Liberal | |||
|- | |||
|122. || Trepcea Dan Florin || Liberal | |||
|- | |||
|123. || Ioniță Mihnea-Tudor || Liberal | |||
|- | |||
|124. || Dragomir Constantin || Liberal | |||
|- | |||
|125. || Stănescu George || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|126. || Pavel Viorel || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|127. || Nicolicea Eugen || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|128. || Ifrim Dumitru || Social-democrat al P.S.D.R. | |||
|- | |||
|129. || Dobrescu Doru || Social-democrat al P.S.D.R. | |||
|- | |||
|130. || Popescu Mircea || Social-democrat al P.S.D.R. | |||
|- | |||
|131. || Marinescu Ioan-Sorin || Social-democrat al P.S.D.R. | |||
|- | |||
|132. || Corniță Ion || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|133. || Catarig Ioan (pentru acțiunile securității împotriva României) || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|134. || Negoiță Florin || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|135. || Galin-Corini Vlad || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|136. || Filip Niculae || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|137. || Tănasie Petru || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|138. || Toduț Gheorghe || Liberal | |||
|- | |||
|139. || Vitcu Dionisie || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|140. || Videanu Adriean || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|141. || Ursu Doru-Viorel || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|142. || Iliescu Agata Maria || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|143. || Costin Anatolie || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|144. || Postolache Mihăiță || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|145. || Marinescu Bogdan || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|146. || Gvozdenovici Slavomir || Minoritățile naționale | |||
|- | |||
|147. || Mischie Nicolae || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|148. || Pîslaru Dumitru || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|149. || Petrescu Ovidiu || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|150. || Chivu Neculai || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|151. || Baciu Severin || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|152. || Pitca Adrian || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|153. || Gemil Tasin || Minoritățile naționale | |||
|- | |||
|154. || Manolescu Tudor || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|155. || Păunescu Costel || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|156. || Călin Nestor || Social-democrat al P.S.D.R. | |||
|- | |||
|157. || Anastasiu Călin || Liberal | |||
|- | |||
|158. || Rațiu Ion || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|159. || Buzatu Dumitru || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|160. || Nagy Benedek || U.D.M.R. | |||
|- | |||
|161. || Ioan Petru || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|162. || Floruța Crăciun || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|163. || Pop Ioan || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|164. || Crișan Eugen || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|165. || Iosif Ovidiu || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|166. || Ciurtin Costică || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|167. || Sîntu Ioan || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|168. || Şteolea Petru || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|169. || Sonea Ioan || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|170. || Şuta Vasile || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|171. || Pop Horia || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|172. || Radu Tudor || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|173. || Jecan Aurel || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|174. || Dragomir Aurel || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|175. || Iorga Leonida-Lari || Independent | |||
|- | |||
|176. || Brahas Cornel || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|177. || Bucur Coriolan || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|178. || Brânzei Gheorghe || P.U.N.R. | |||
|} | |||
::'''Senatori''' | ::'''Senatori''' | ||
{| | |||
| Nr.crt. || Numele şi prenumele || Grupul parlamentar | |||
|- | |||
|1. || Dumitrescu Constantin-Ticu || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|2. || Coposu Corneliu || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|3. || Gherman Oliviu || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|4. || Manolescu Apolzan Nicolae || P.A.C. | |||
|- | |||
|5. || Ardelean Teodor || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|6. || Vornicu-Nichifor Sorin-Adrian || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|7. || Joarză Ioan || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|8. || Kozsokár Gábor || U.D.M.R. | |||
|- | |||
|9. || Dijmărescu Eugen || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|10. || Matetovici Mihai || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|11. || Păunescu Teiu || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|12. || Suian Valer || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|13. || Paleologu Alexandru || P.A.C. | |||
|- | |||
|14. || Vîlcu Mircea || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|15. || Velicu Florin || P.D.A.R. | |||
|- | |||
|16. || Călueanu Dumitru || Liberal | |||
|- | |||
|17. || Cîrciumaru Ion || Partida Națională | |||
|- | |||
|18. || Timofte Alexandru-Radu || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|19. || Verestóy Attila || U.D.M.R. | |||
|- | |||
|20. || Bădiceanu Nistor || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|21. || Glodean Voicu Valentin || P.N.Ț.C D. | |||
|- | |||
|22. || Tatu N. Simeon || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|23. || Dedu Stelian || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|24. || Botiș-Griguță Augustin || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|25. || Darie Simion || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|26. || Marin Dan Stelian || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|27. || Apostolache Victor || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|28. || Popa Dimitrie || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|29. || Culcea Ion || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|30. || Petrescu Mihai || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|31. || Tulpan Dan || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|32. || Ionescu Gheorghe || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|33. || Rădulescu-Botică Florin || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|34. || Dumitrașcu Gheorghe (pentru parlamentari și demnitari) || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|35. || Preda Elena || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|36. || Tărăcilă Doru Ioan || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|37. || Boilă Matei || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|38. || Săndulescu Şerban || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|39. || Vladislav Tiberiu || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|40. || Sîrbu Adrian || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|41. || Tăvală P. Tănase || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|42. || Cătuneanu Gheorghe || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|43. || Moiceanu Constantin || P.N.Ț.C.D. (P.S.D.R.) | |||
|- | |||
|44. || Vasile Radu || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|45. || Buruiană Florin || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|46. || Negruțiu Emil || P.A.C. | |||
|- | |||
|47. || Radof Ștefan || P.A.C. | |||
|- | |||
|48. || Incze Tiberiu-Ștefan || U.D.M.R. | |||
|- | |||
|49. || Pop Ioan Constantin || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|50. || Muntean Octavian || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|51. || Broscățean Ioan || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|52. || Lazăr Dan Petru || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|53. || Secară Florică || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|54. || Popa Virgil || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|55. || Buchwald Petre Constantin || U.D.M.R. | |||
|- | |||
|56. || Lădaru Mihail || Partida Națională | |||
|- | |||
|57. || Ivan Sabin || Liberal | |||
|- | |||
|58. || Simionescu Constantin || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|59. || Stoica Ion Aurel || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|60. || Aichimoaie Ionel || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|61. || Căncescu Aristotel || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|62. || Vasiliu Dan || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|63. || Popescu Ovidiu || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|64. || Baltazar Radu-Constantin || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|65. || Iurcu Mihail || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|66. || Boulescu Mircea || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|67. || Crețu Ioan || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|68. || Popescu Dragomir || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|69. || Coja Ion || P.D.A.R. | |||
|- | |||
|70. || Mocioi Ion || Partida Națională | |||
|- | |||
|71. || Stoicescu Victor || Partida Națională | |||
|- | |||
|72. || Moldovan Constantin || Partida Națională | |||
|- | |||
|73. || Nicolaescu Sergiu || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|74. || Sava Constantin || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|75. || Momanu Valeriu (pentru parlamentari, miniștri, prefecți etc.) || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|76. || Potcoavă Andrei || Liberal | |||
|- | |||
|77. || Frunda Gheorghe || U.D.M.R. | |||
|- | |||
|78. || Solcanu Ion (pentru publicarea listelor de informatori ai securității, dar numai dacă sunt parlamentari) || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|79. || Ceontea Radu || Independent | |||
|- | |||
|80. || Sălăgean Viorel || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|81. || Buracu Mihail || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|82. || Manea Ioan || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|83. || Popescu Ioan-Paul || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|84. || Pustai Dumitru || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|85. || Ilișiu Viorel || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|86. || Otiman Păun Ion || P.A.C. | |||
|- | |||
|87. || Vetișanu Vasile || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|88. || Popa Ștefan (Ștefan Augustin Doinaș) || P.A.C. | |||
|- | |||
|89. || Țețu Maria Matilda || Liberal | |||
|- | |||
|90. || Vadim Tudor Corneliu || Partida Națională | |||
|- | |||
|91. || Tocaci Emil || P.A.C. | |||
|- | |||
|92. || Văcaru Vasile || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|93. || Alexandru Ioan || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|94. || Rizescu Gheorghe || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|95. || Diniș Ion || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|96. || Markó Béla || U.D.M.R. | |||
|- | |||
|97. || Crecan Augustin || P.U.N.R. | |||
|- | |||
|98. || Dumitrescu Cristian || P.D. (F.S.N.) | |||
|- | |||
|99. || Hosszú Zoltán || U.D.M.R. | |||
|- | |||
|100. || Hajdu Gábor || U.D.M.R. | |||
|- | |||
|101. || Sereș Deneș || U.D.M.R. | |||
|- | |||
|102. || Magyari Lajos || U.D.M.R. | |||
|- | |||
|103. || Csapó Iosif || U.D.M.R. | |||
|- | |||
|104. || Popovici Alexandru || Liberal | |||
|- | |||
|105. || Vasile Dumitru || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|106. || Senciuc Niculai || P.D.S.R. | |||
|- | |||
|107. || Popescu Necșești Adrian Dumitru || P.A.C. (P.N.L.-C.D.) | |||
|- | |||
|108. || Buzică Emilian || P.N.Ț.C.D. | |||
|- | |||
|109. || Gabrielescu Valentin || P.N.Ț.C.D. | |||
|} | |||