2.337 de modificări
Monitorul Oficial 265/1992: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Monitorul Oficial 265/1992 (vedeți sursa)
Versiunea de la data 15 august 2011 09:21
, 15 august 2011→Anexa nr. 1
Lgall (discuție | contribuții) |
Lgall (discuție | contribuții) |
||
Linia 516: | Linia 516: | ||
==== Anexa nr. 1 ==== | ==== Anexa nr. 1 ==== | ||
'''Situaţia receptorilor de gaze naturale care vor trece la consum de combustibil lichid până la data de 1.IX.1992''' | '''Situaţia receptorilor de gaze naturale care vor trece la consum de combustibil lichid până la data de 1.IX.1992''' | ||
{| | |||
|Nr. crt.||Departamentul/Agentul economic||Denumirea receptorilor şi caracteristicile tehnice||Debit instalat<br/> Nmc/h||Consum gaze realizat în anul 1991<br/>- mii mc/an -||Gaze care se vor înlocui într-un an calendaristic<br/>- mii mc/an -||Observaţii | |||
|- | |||
|0||1||2||3||4||5||6 | |||
|- | |||
|colspan="7"|'''Ministerul Agriculturii și Alimentației''' | |||
|- | |||
|1.|| Societatea Comercială „Solaris” - S.A. ||1 cazan IPROM de 6,5 t/h și 680 Nmc/h||680||366|| 160|| | |||
|- | |||
|2.|| Societatea Comercială „Țigarete” - S.A. București ||2 cazane BW de 3 t/h și 300 Nmc/h fiecare (din care 1 în rezervă rece)<br/>3 cazane Metalica PBL de 0,4 Gcal/h și 65 Nmc/h fiecare||795|| 1.254|| 1.000|| 1 cazan BW va funcționa cu 10% gaze naturale pentru pornire și suport de flacără | |||
|- | |||
|3.|| Societatea Comercială „Antefrig” - S.A. București||2 cazane CR 9 de 10 t/h și 860 Nmc/h fiecare||1.720|| 5.737|| 3.000|| | |||
|- | |||
|4.|| Societatea Comercială „Bere Rahova” - S.A. București||1 cazan BW de 10 t/h și 600 Nmc/h <br/>cazan Sultzer de 10 t/h și 690 Nmc/h || 1.280|| 5.185 ||4.300 ||Cazanul BW de 10 t va funcționa cu 10% gaze naturale pentru pornire și suport de flacără | |||
|- | |||
|5.|| Societatea Comercială „Bere Grivita” - S.A. București ||2 cazane BW de 4 t/h și 540 Nmc/h (din care unul în rezervă rece)<br/>2 cazane ABA de 4 t/h și 360 Nmc/h fiecare|| 1.800 ||2.933|| 950|| | |||
|- | |||
|6.|| Societatea Comercială "Ulcom” - S.A. Slobozia||4 cazane CR II de 10 t/h și 1000 Nmc/h fiecare (din care unul în rezervă rece)|| 4.000 ||17.585|| 8.600|| | |||
|- | |||
|7. ||Societatea Comercială „Contec” -S.A. Tecuci||1 cazan CR 9 de 10 t/h și 900 Nmc/h||900 ||9.430 ||2.400|| | |||
|- | |||
|8.|| Societatea Comercială „Pescip” - S.A. Bucecea||3 cazane Metalica PAG 25 de 0,4 Gcal/h și 140 Nmc/h fiecare (din care unul în rezervă rece)||420 ||640|| 450|| | |||
|- | |||
|9.|| Societatea Comercială „Nectar” - S.A. Pașcani ||4 cazane abur tip ID de 30 t/h și 2310 Nmc/h fiecare<br/>1 cazan CR 16 de 10 t/h și 716 Nmc/h ||9.956|| 26.051|| 1.500|| | |||
|- | |||
|10.|| Societatea Comercială „Siretul” - S.A. Bucecea||1 cazan CR 5 de 20 t/h și 660 Nmc/h ||660 ||9.373 ||2.000|| | |||
|- | |||
|11.|| Societatea Comercială „Beral - Bac” - S.A. Bacău||3 cazane CR 9 de 10 t/h și 890 Nmc/h fiecare||2.670 ||17.155|| 2.200|| | |||
|- | |||
|12.|| Societatea Comercială „Danubiana” - S.A. Roman||1 cazan CR 12 de 50 t/h și 4173 Nmc/h ||4.173|| 22.389|| 6.000|| | |||
|- | |||
|13.|| Societatea Comercială „Avicola” - S.A. Bacău ||1 cazan ABA de 2 t/h și 146 Nmcfh<br/> 1 cazan PAG 25 de 0,4 Gcal/h și 144 Nmc/h ||290|| 2.703 ||270|| | |||
|- | |||
|14.|| Societatea Comercială „Carpic” - S.A.Piatra-Neamț||1 cazan ABA de 4 t/h și 330 Nmc/h ||330|| 895|| 400|| | |||
|- | |||
|15.|| Societatea Comercială „Montana” - S.A. Piatra-Neamț||1 cazan ABA de 2 t/h și 146 Nmc/h ||148|| 524 ||250|| | |||
|- | |||
|16.|| Societatea Comercială „Carpin” - S.A. Carei||1 cazan CR 9 de 10 t/h și 890 Nmc/h||890 ||489|| 240|| | |||
|- | |||
|17.|| Societatea Comerciala „Sipomar” -S.A. Sere de flori Seini||1 cazan CIMAG de 1 Gcal/h și 130 Nmc/h||130|| 94,5|| 30|| | |||
|- | |||
|18.|| Societatea Comercială „Vulturul” - S.A. Buzău||3 cazane ABA de 4 t/h şi 330 Nmc/h fiecare ||990 ||4.830|| 3.600|| | |||
|- | |||
| || ||Total M.A.A.|| 31.830|| 127.633,5|| 50.870|| | |||
|- | |||
|colspan="7"|'''Ministerul Transporturilor''' | |||
|- | |||
|1. ||Societatea Comercială „Hameroc” - S.A. Miercurea-Ciuc||1 cazan CR 16 de 10 t/h şi 712 Nmc/h ||712 ||3.181|| 550|| | |||
|- | |||
|2.|| Depou C.F.R. Tudor Vladimirescu Cluj ||1 cazan CR 9 de 10 t/h și 720 Nmc/h<br/>1 cazan CR 16 de 10 t/h și 720 Nmc/h|| 1.440|| 280|| 150|| | |||
|- | |||
|3.|| I.R.A. Cluj ||2 cazane ABA4 de 4 t/h și 330 Nmc/h fiecare||660|| 1.248|| 800|| | |||
|- | |||
|4.|| „Remar” Pașcani|| 2 cazane CR 9 de 10 t/h şi 890 Nmc/h fiecare||1.780 ||9.010 ||4.000 ||Vor utiliza 10% pentru pornire și suport de flacără | |||
|- | |||
| || ||Total MT.|| 4.592|| 13.719 ||5.500|| | |||
|- | |||
| || ||Total general|| 36.422|| 141.352,5|| 56.370|| | |||
|} | |||
==== Anexa nr. 2 ==== | |||
'''Situația receptorilor de gaze naturale care vor trece la consum de combustibil lichid până la data de 31 martie 1993''' |