2.337 de modificări
Monitorul Oficial 19/1991: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
fără descrierea modificării
Lgall (discuție | contribuții) |
Lgall (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
||
Linia 46: | Linia 46: | ||
<references/> | <references/> | ||
==== Anexa nr. 1 ==== | |||
'''Lista unităților din componenţa „Renel” -regie autonomă care se reorganizează''' | |||
{| | |||
| width="20"|<center>Nr. crt.</center> || width="200" |<center>Denumirea unităţii existente</center>|| width="200" |<center>Denumirea unităţii reorganizate</center> ||width="20"|<center>Nr. crt.</center> || width="200" |<center>Denumirea unităţii existente</center>|| width="200" |<center>Denumirea unităţii reorganizate</center> | |||
|- | |||
|||<center>'''A. Întreprinderi electrocentrale'''</center> ||<center>'''A. Filiale electrocentrale'''</center>||<center>35.</center> ||Turnu Măgurele||Turnu Măgurele | |||
|- | |||
|<center>1.</center>||Anina ||Anina||<center>36.</center> ||Zalău ||Zalău | |||
|- | |||
|<center>2.</center>||Arad ||Arad||<center>37.</center> ||Uzina electrică Sebeş ||Sebeş | |||
|- | |||
|<center>3.</center>||Bistriţa ||Bistriţa||<center>37.</center> ||<center>'''B. Întreprinderi de reţele electrice'''</center> ||<center>'''B. Filiale de reţele electrice'''</center> | |||
|- | |||
|<center>4.</center>||Borzeşti ||Borzeşti||<center>1.</center> ||Alba Iulia ||Alba Iulia | |||
|- | |||
|<center>5.</center>||Braşov ||Braşov||<center>2.</center> ||Arad ||Arad | |||
|- | |||
|<center>6.</center>||Brăila ||Brăila||<center>3.</center> ||Piteşti ||Piteşti | |||
|- | |||
|<center>7.</center>||Bucureşti ||Bucureşti||<center>4.</center> ||Bacău ||Bacău | |||
|- | |||
|<center>8.</center>||Caransebeş ||Caransebeş||<center>5.</center> ||Oradea ||Oradea | |||
|- | |||
|<center>9.</center>||Cluj ||Cluj||<center>6.</center> ||Bistriţa-Năsăud ||Bistriţa-Năsăud | |||
|- | |||
|<center>10.</center>||Constanţa ||Constanţa||<center>7.</center> ||Botoşani ||Botoşani | |||
|- | |||
|<center>11.</center>||Craiova ||Craiova||<center>8.</center> ||Braşov ||Braşov | |||
|- | |||
|<center>12.</center>||Curtea de Argeş ||Curtea de Argeş||<center>9.</center> ||Brăila ||Brăila | |||
|- | |||
|<center>13.</center>||Deva ||Deva||<center>10.</center> ||Buzău ||Buzău | |||
|- | |||
|<center>14.</center>||Doiceşti ||Doiceşti||<center>11.</center> ||Reşiţa ||Reşiţa | |||
|- | |||
|<center>15.</center>||Drobeta-Turnu Severin ||Drobeta-Turnu Severin||<center>12.</center> ||Călăraşi ||Călăraşi | |||
|- | |||
|<center>16.</center>||Galaţi ||Galaţi||<center>13.</center> ||Cluj ||Cluj | |||
|- | |||
|<center>17.</center>||Govora ||Govora||<center>14.</center> ||Constanţa ||Constanţa | |||
|- | |||
|<center>18.</center>||Giurgiu ||Giurgiu||<center>15.</center> ||Sfîntu Gheorghe ||Sfîntu Gheorghe | |||
|- | |||
|<center>19.</center>||Haţeg ||Haţeg||<center>16.</center> ||Tîrgovişte ||Tîrgovişte | |||
|- | |||
|<center>20.</center>||Iaşi ||Iaşi||<center>17.</center> ||Craiova ||Craiova | |||
|- | |||
|<center>21.</center>||Mureş ||Mureş||<center>18.</center> ||Galaţi ||Galaţi | |||
|- | |||
|<center>22.</center>||Nehoiu ||Nehoiu||<center>19.</center> ||Giurgiu ||Giurgiu | |||
|- | |||
|<center>23.</center>||Oradea ||Oradea||<center>20.</center> ||Tîrgu Jiu ||Tîrgu Jiu | |||
|- | |||
|<center>24.</center>||Paroşeni ||Paroşeni||<center>21.</center> ||Miercurea-Ciuc ||Miercurea-Ciuc | |||
|- | |||
|<center>25.</center>||Piteşti ||Piteşti||<center>22.</center> ||Deva ||Deva | |||
|- | |||
|<center>26.</center>||Ploieşti ||Ploieşti||<center>23.</center> ||Slobozia ||Slobozia | |||
|- | |||
|<center>27.</center>||Porţile de Fier ||Porţile de Fier||<center>24.</center> ||Iaşi ||Iaşi | |||
|- | |||
|<center>28.</center>||Rîmnicu Vîlcea ||Rîmnicu Vîlcea||<center>25.</center> ||Baia Mare ||Baia Mare | |||
|- | |||
|<center>29.</center>||Rovinari ||Rovinari||<center>26.</center> ||Drobeta ||Drobeta | |||
|- | |||
|<center>30.</center>||Slatina ||Slatina||<center>27.</center> ||Tîrgu Mureş ||Tîrgu Mureş | |||
|- | |||
|<center>31.</center>||Suceava ||Suceava||<center>28.</center> ||Piatra-Neamţ ||Piatra-Neamţ | |||
|- | |||
|<center>32.</center>||Timişoara ||Timişoara||<center>29.</center> ||Slatina ||Slatina | |||
|- | |||
|<center>33.</center>||Tîrgu Jiu ||Tîrgu Jiu||<center>30.</center> ||Ploieşti ||Ploieşti | |||
|- | |||
|<center>34.</center>||Turceni ||Turceni||<center></center> || || | |||
|} |