2.178 de modificări
Monitorul Oficial 145bis/1990: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Monitorul Oficial 145bis/1990 (vedeți sursa)
Versiunea de la data 23 aprilie 2011 10:40
, 23 aprilie 2011fără descrierea modificării
Gall (discuție | contribuții) (Pagină nouă: __FORCETOC__ *1990 0145bis = Monitorul Oficial al României = Anul II, Nr. issue::145bis - Luni, 17 decembrie year::1990 == Hotărâri ale guv...) |
Gall (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
||
Linia 48: | Linia 48: | ||
Structura organizatorică a Regiei autonome a plumbului și zincului se aprobă de consiliul de administrație. La data înființării regiei, structura organizatorică | Structura organizatorică a Regiei autonome a plumbului și zincului se aprobă de consiliul de administrație. La data înființării regiei, structura organizatorică | ||
este prezentată în anexa nr. 3<ref>Anexa se comunică unităților interesate</ref>. Modificarea structurii | este prezentată în anexa nr. 3<ref>Anexa se comunică unităților interesate.</ref>. Modificarea structurii | ||
organizatorice, după începerea funcționării regiei autonome este, conform legii, de competenţa consiliului | organizatorice, după începerea funcționării regiei autonome este, conform legii, de competenţa consiliului | ||
de administrație. | de administrație. | ||
Linia 73: | Linia 73: | ||
{| | {| | ||
|Nr. crt. Denumirea unităţii existente||<center>Denumirea subunităţii reorganizate</center> | |Nr. crt. Denumirea unităţii existente||<center>Denumirea subunităţii reorganizate</center> | ||
|- | |- | ||
|<center>'''A. Mine'''</center>|| <center>'''A. Exploatări miniere'''</center> | |<center>'''A. Mine'''</center>|| <center>'''A. Exploatări miniere'''</center> | ||
Linia 105: | Linia 105: | ||
|13. Uzina de utilaj minier şi reparaţii Baia Mare||13. Uzina de utilaj minier şi reparaţii Baia Mare | |13. Uzina de utilaj minier şi reparaţii Baia Mare||13. Uzina de utilaj minier şi reparaţii Baia Mare | ||
|- | |- | ||
| | |<center>'''C. Baze de aprovizionare-desfacere'''</center>||<center>'''C. Baze de aprovizionare-desfacere'''</center> | ||
|- | |- | ||
| | |14. Baza de aprovizionare, desfacere şi transport Baia Mare||14. Baze de aprovizionare, desfacere, prestări servicii Baia Mare | ||
|- | |- | ||
| | |<center>'''D. Unităţi şcolare'''</center>||<center>'''D. Unităţi şcolare'''</center> | ||
|- | |- | ||
| | |15. Grupul şcolar minier Baia Mare||15. Grupul şcolar minier Baia Mare | ||
|- | |- | ||
| | |<center>'''E. Institute'''</center>||<center>'''E. Institute'''</center> | ||
|- | |- | ||
| | |16. Institutul de cercetări, inginerie tehnologică şi proiectare pentru minereuri neferoase Baia Mare||16. Institutul de cercetări şi proiectări miniere Baia Mare | ||
|- | |- | ||
| | |<center>'''F. Centre de calcul'''</center>||<center>'''F. Centre de calcul şi informatică'''</center> | ||
|- | |- | ||
| | |17. Centrul de calcul electronic Baia Mare||17. Centrul de calcul şi informatică Baia Mare | ||
|- | |- | ||
| | |<center>'''G. Întreprinderi'''</center>||<center>'''G. Sucursale'''</center> | ||
|- | |- | ||
| | |18. Borşa | ||
::cu: | |||
|18. Sucursala minieră Borşa | |||
::cu: | |||
|- | |- | ||
| | |<center>'''H. Mine'''</center>||<center>'''H. Exploatări miniere'''</center> | ||
|- | |- | ||
| | |19. Gura Băii||19. Gura Băii | ||
|- | |- | ||
| | |20. Burloaia||20. Burloaia | ||
|- | |- | ||
| | |<center>'''I. Uzina de preparare'''</center>||<center>'''I. Uzine de preparare'''</center> | ||
|- | |- | ||
| | |21. Borşa||21. Borşa | ||
|- | |- | ||
| | |<center>'''J. Unităţi şcolare'''</center>||<center>'''J. Unităţi şcolare'''</center> | ||
|- | |- | ||
| | |22. Grupul şcolar minier Borşa||22. Grupul şcolar minier Borşa | ||
|- | |- | ||
| | |<center>'''K. Combinate'''</center>||<center>'''K. Sucursale'''</center> | ||
|- | |- | ||
| | |23. Gura Humorului | ||
::cu: | |||
|23. Sucursala minieră Gura Humorului | |||
::cu: | |||
|- | |- | ||
| | |<center>'''L. Mine'''</center>||<center>'''L. Exploatări miniere'''</center> | ||
|- | |- | ||
| | |24. Leşu Ursului||24. Leşu Ursului | ||
|- | |- | ||
| | |25. Fundu Moldovei||25. Fundu Moldovei | ||
|- | |- | ||
| | |26. Vatra Dornei||26. Vatra Dornei | ||
|- | |- | ||
| | |27. Rodna-Făget||27. Rodna-Făget | ||
|- | |- | ||
| | |<center>'''M. Cariere'''</center>||<center>'''M Cariere'''</center> | ||
|- | |- | ||
| | |28. Călimani||28. Călimani | ||
|- | |- | ||
| | |<center>'''N. Uzine'''</center>||<center>'''N. Uzine'''</center> | ||
|- | |- | ||
| | |29. Uzina de preparare Tarniţa||29. Uzina de preparare Tarniţa | ||
|- | |- | ||
| | |30. Uzina de reparaţii şi piese de schimb Iacobeni||30. Uzina de reparaţii şi piese de schimb Iacobeni | ||
|- | |- | ||
| | |<center>'''O. Atelier'''</center>||<center>'''O. Autobază'''</center> | ||
|- | |- | ||
| | |31. Atelier transport Frasin||31. Autobaza Frasin | ||
|- | |- | ||
| | |<center>'''P. Unităţi de cazare'''</center>||<center>'''P. Unităţi de cazare'''</center> | ||
|- | |- | ||
| | |32. Unităţi de cazare şi cantine Gura Humorului||32. Unităţi de cazare şi cantine Gura Humorului | ||
|- | |||
|<center>'''R. Unităţi şcolare'''</center>||<center>'''R. Unităţi şcolare'''</center> | |||
|- | |||
|33. Grupul şcolar minier Gura Humorului||33. Grupul şcolar minier Gura Humorului | |||
|- | |||
|34. Grupul şcolar minier Iacobeni||34. Grupul şcolar minier Iacobeni | |||
|- | |||
|35. Grupul şcolar minier Vatra Dornei||35. Grupul şcolar minier Vatra Dornei | |||
|} | |} | ||
==== Anexa nr. 2 ==== | |||
'''Regulament de organizare şi funcţionare a Regiei autonome a plumbului şi zincului''' | |||
=== Hotărâre privind înfiinţarea Regiei autonome a sării === | |||
<references> | <references> | ||
HOTĂ | HOTĂ | ||
cipiul libertății contractuale, în temeiul prevederilor | cipiul libertății contractuale, în temeiul prevederilor |