2.337 de modificări
Monitorul Oficial 41/1991: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Monitorul Oficial 41/1991 (vedeți sursa)
Versiunea de la data 28 aprilie 2011 16:12
, 28 aprilie 2011fără descrierea modificării
Lgall (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
Lgall (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
||
Linia 166: | Linia 166: | ||
|- | |- | ||
| b) cheltuieli pentru finanţarea acţiunilor social-culturale, din care pentru: ||align="right"|134,1 | | b) cheltuieli pentru finanţarea acţiunilor social-culturale, din care pentru: ||align="right"|134,1 | ||
|- | |||
| - învăţământ ||align="right"|22,0 | |||
|- | |||
| - sănătate ||align="right"|23,5 | |||
|- | |||
| - alocaţii şi alte ajutoare pentru copii ||align="right"|23,1 | |||
|- | |||
| - asigurările sociale de stat ||align="right"|59,0 | |||
|- | |||
| c) cheltuieli pentru funcţionarea organelor puterii de stat, organelor administraţiei de stat, organelor judecătoreşti şi celor ale procuraturii ||align="right"|5,9 | |||
|- | |||
| d) cheltuieli pentru apărare şi pentru ordine publică ||align="right"|19,6 | |||
|- | |||
| e) cheltuieli pentru alte acţiuni ||align="right"|2,0 | |||
|} |