2.337 de modificări
Monitorul Oficial 49/1991: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
fără descrierea modificării
Lgall (discuție | contribuții) |
Lgall (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
||
Linia 488: | Linia 488: | ||
<references/> | <references/> | ||
==== Anexa nr. 1 ==== | |||
'''Lista societăților comerciale care se înființează în baza Legii nr. 15/1990''' | |||
{| | |||
|<center> Nr. crt .</center>|| Denumirea societăţii comerciale care se înfiinţează || Obiectul de activitate ||<center> Capitalul social<br/> - mii lei - </center>|| Localitatea || Strada || Nr. || Judeţul ||<center> Nr. crt .</center>|| Întreprinderea de stat pentru creşterea şi îngrăşarea porcilor care se desfiinţează | |||
|- | |||
|<center> 1 .</center>|| "Suinprod" Galda - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 72.316 || Galda de Jos || Oejdea || 300 || Alba ||<center> 1 .</center>|| Galda | |||
|- | |||
|<center> 2 .</center>|| "Suinprod" Ceala - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 219.616 || Arad || Dumbrava || 1 || Arad ||<center> 2 .</center>|| Ceala | |||
|- | |||
|<center> 3 .</center>|| "Suinprod" Bacău - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 248.193 || Nicolae Bălcescu || - || - || Bacău ||<center> 3 .</center>|| Bacău | |||
|- | |||
|<center> 4 .</center>|| "Suinprod" Palota - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 493.448 || Sîntandrei || - || - || Bihor ||<center> 4 .</center>|| Palota | |||
|- | |||
|<center> 5 .</center>|| "Suinprod" Sieu - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 105.328 || Sieu-Măgheruş || Principală || 1 || Bistriţa-Năsăud ||<center> 5 .</center>|| Sieu-Măgheruş | |||
|- | |||
|<center> 6 .</center>|| "Suinprod" Bucecea - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 168.736 || Bucecea || - || - || Botoşani ||<center> 6 .</center>|| Bucecea | |||
|- | |||
|<center> 7 .</center>|| "Suinprod" Leorda - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 71.188 || Leorda || - || - || Botoşani ||<center> 7 .</center>|| Leorda | |||
|- | |||
|<center> 8 .</center>|| "Suinprod" Codlea - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 158.323 || Codlea || - || - || Braşov ||<center> 8 .</center>|| Codlea | |||
|- | |||
|<center> 9 .</center>|| "Suinprod" Şercaia - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 160.893 || Şercaia || Cîmpului || - || Braşov ||<center> 9 .</center>|| Şercaia | |||
|- | |||
|<center> 10 .</center>|| "Comsuin" Brăila - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 498.834 || Brăila || Baldovineşti || 1 || Brăila ||<center> 10 .</center>|| Brăila | |||
|- | |||
|<center> 11 .</center>|| "Suinprod" Buzău - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 84.142 || Buzău || Brăilei || km. 7 || Buzău ||<center> 11 .</center>|| Buzău | |||
|- | |||
|<center> 12 .</center>|| "Suinprod" Verguleasa - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 129.079 || Buzău || Brăilei || km. 9 || Buzău ||<center> - .</center>|| - | |||
|- | |||
|<center> 13 .</center>|| "Suinprod" Berzovia - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 264.109 || Berzovia || Timişoarei || km. 31 || Caraş-Severin ||<center> 12 .</center>|| Berzovia | |||
|- | |||
|<center> 14 .</center>|| "Comsuin" Călăraşi - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 919.387 || Modelu || - || - || Călăraşi ||<center> 13 .</center>|| Combinatul pentru producerea şi industrializarea cărnii de porc Călăraşi | |||
|- | |||
|<center> 15 .</center>|| "Comsuin" Ulmeni - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 573.484 || Olteniţa || Călăraşi || km. 4 || Călăraşi ||<center> 14 .</center>|| Ulmeni | |||
|- | |||
|<center> 16 .</center>|| "Suinprod" Bonţida - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 320.933 || Bonţida || - || 834 || Cluj ||<center> 15 .</center>|| Bonţida | |||
|- | |||
|<center> 17 .</center>|| "Suinprod" Poarta Albă - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 475.245 || Nazarcea || - || - || Constanţa ||<center> 16 .</center>|| Poarta Albă | |||
|- | |||
|<center> 18 .</center>|| "Suinprod" Bilciureşti - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 121.287 || Bilciureşti || - || - || Dîmboviţa ||<center> 17 .</center>|| Bilciureşti | |||
|- | |||
|<center> 19 .</center>|| "Suinprod" Băileşti - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 277.404 || Băileşti || Boureni || 5 || Dolj ||<center> 18 .</center>|| Băileşti | |||
|- | |||
|<center> 20 .</center>|| "Suinprod" Cosmeşti - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 146.627 || Cosmeşti || - || - || Galaţi ||<center> 19 .</center>|| Cosmeşti | |||
|- | |||
|<center> 21 .</center>|| "Suinprod" Independenţa - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 84.608 || Independenţa || - || - || Galaţi ||<center> 20 .</center>|| Independenţa | |||
|- | |||
|<center> 22 .</center>|| "Suinprod" Giurgiu - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 181.373 || Giurgiu || Şoseaua Giurgiu-Bucureşti || km. 5 || Giurgiu ||<center> 21 .</center>|| Giurgiu | |||
|- | |||
|<center> 23 .</center>|| "Suinprod" Oinacu - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 198.950 || Oinacu || - || - || Giurgiu ||<center> - .</center>|| - | |||
|- | |||
|<center> 24 .</center>|| "Suinprod" Tîrgu Jiu - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 71.689 || Tîrgu Jiu || - || - || Gorj ||<center> 22 .</center>|| Tîrgu Jiu | |||
|- | |||
|<center> 25 .</center>|| "Suinprod" Cristuru Secuiesc - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 67.698 || Cristuru Secuiesc || Filiaşi || - || Harghita ||<center> 23 .</center>|| Cristuru Secuiesc | |||
|- | |||
|<center> 26 .</center>|| "Suinprod" Orăştie - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 241.187 || Orăştie || Luncii || 1 || Hunedoara ||<center> 24 .</center>|| Orăştie | |||
|- | |||
|<center> 27 .</center>|| "Suintest" Fierbinţi - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice, testare porcine ||align="right"| 97.075 || Fierbinţi || - || - || Ialomiţa ||<center> 25 .</center>|| Staţiunea de cercetare şi producţie pentru creşterea porcinelor Fierbinţi | |||
|- | |||
|<center> 28 .</center>|| "Comsuin" Tomeşti - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 476.524 || Tomeşti || - || - || Iaşi ||<center> 26 .</center>|| Tomeşti | |||
|- | |||
|<center> 29 .</center>|| "Suinprod" Seini - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 119.703 || Seini || Someş || 2 || Maramureş ||<center> 27 .</center>|| Seini | |||
|- | |||
|<center> 30 .</center>|| "Suinprod" Turnu Severin - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 53.693 || Izvorul Bîrzii || - || - || Mehedinţi ||<center> 28 .</center>|| Turnu Severin | |||
|- | |||
|<center> 31 .</center>|| "Suinprod" Iernut - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 75.537 || Iernut || Săleudului || 1 || Mureş ||<center> 29 .</center>|| Iernut | |||
|- | |||
|<center> 32 .</center>|| "Suinprod" Roman - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 66.258 || Roman || Ştefan cel Mare || km. 336 || Neamţ ||<center> 30 .</center>|| Roman | |||
|- | |||
|<center> 33 .</center>|| "Suinprod" Caracal - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 361.075 || Caracal || Carpaţi || 116 || Olt ||<center> 31 .</center>|| Caracal | |||
|- | |||
|<center> 34 .</center>|| "Suinprod" Iancu Jianu - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 27.779 || Iancu || - || - || Olt ||<center> - .</center>|| - | |||
|- | |||
|<center> 35 .</center>|| "Suintest" Avrig - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice, testare porcine ||align="right"| 74.748 || Avrig || - || - || Sibiu ||<center> 32 .</center>|| Staţiunea de cercetare şi producţie pentru creşterea porcinelor Avrig | |||
|- | |||
|<center> 36 .</center>|| "Suinprod" Stănceşti - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 198.656 || Tîrgu || - || - || Prahova ||<center> 33 .</center>|| Stănceşti | |||
|- | |||
|<center> 37 .</center>|| "Suinprod" Satu Mare - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 159.093 || Satu Mare || Careiului || 156 || Satu Mare ||<center> 34 .</center>|| Satu Mare | |||
|- | |||
|<center> 38 .</center>|| "Suinprod" Zalău - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 42.518 || Zalău || Mihai Viteazu || 152 || Sălaj ||<center> 35 .</center>|| Zalău | |||
|- | |||
|<center> 39 .</center>|| "Suinprod" Racoviţă - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 59.634 || Racoviţă || Principală || 1 || Sibiu ||<center> 36 .</center>|| Racoviţă | |||
|- | |||
|<center> 40 .</center>|| "Suinprod" Vereşti - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 272.880 || Vereşti || - || - || Suceava ||<center> 37 .</center>|| Vereşti | |||
|- | |||
|<center> 41 .</center>|| "Suinprod" Zimnicea - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 182.669 || Zimnicea || Cîmpului || 1 || Teleorman ||<center> 38 .</center>|| Zimnicea | |||
|- | |||
|<center> 42 .</center>|| "Comtim" Timişoara - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 5.347.680 || Timişoara || 7 Aprilie 1929 || 1 || Timiş ||<center> 39 .</center>|| Combinatul agroindustrial Timiş | |||
|- | |||
|<center> 43 .</center>|| "Suinprod" Măcin - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 117.720 || Turcoaia || - || - || Tulcea ||<center> 40 .</center>|| Măcin | |||
|- | |||
|<center> 44 .</center>|| "Suinprod" Muntenii de Jos - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 18.701 || Muntenii de Jos || - || - || Vaslui ||<center> 41 .</center>|| Muntenii de Jos | |||
|- | |||
|<center> 45 .</center>|| "Suinprod" Băbeni - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 8.478 || Băbeni || - || - || Vîlvea ||<center> 42 .</center>|| Băbeni | |||
|- | |||
|<center> 46 .</center>|| "Suintest" Focşani - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice, testare porcine ||align="right"| 99.030 || Focşani || - || - || Vrancea ||<center> 43 .</center>|| Staţiunea de cercetare şi producţie pentru creşterea porcinelor Focşani | |||
|- | |||
|<center> 47 .</center>|| "Suinprod" Popeşti-Leordeni - S.A. || Producerea, industrializarea şi comercializarea produselor agrozootehnice ||align="right"| 208.827 || Popeşti-Leordeni || Olteniţei || 220 || Sector agricol Ilfov ||<center> 44 .</center>|| Popeşti-Leordeni | |||
|- | |||
|<center> 48 .</center>|| "Romsuintest" Periş - S.A. || Producţia, selecţia, testarea şi comercializarea materialului biologic porcin.<br/>Industrializarea şi comercializarea cărnii, subproduselor şi preparatelor din carne.<br/>Producerea nutreţurilor concentrate.<br/>Efectuarea de cercetări ştiinţifice privind reproducţia, ameliorarea, genetica, hibridarea şi tehnologia creşterii porcinelor.<br/>Acordarea de asistenţă tehnică şi consulting pentru agenţii economici de profil dein ţară şi străinătate. ||align="right"| 777.320 || Periş || - || - || Sector agricol Ilfov ||<center> 45 .</center>|| Institutul de cercetare şi producţie pentru creşterea porcinelor Periş | |||
|- | |||
|<center> - .</center>|| - - - || - ||align="right"| - || - || - || - || - ||<center> 46 .</center>|| Staţiunea de cercetare şi producţie pentru creşterea porcinelor Oarja, judeţul Argeş | |||
|- | |||
|<center> - .</center>|| - - - || - ||align="right"| - || - || - || - || - ||<center> 47 .</center>|| Staţiunea de cercetare şi producţie pentru creşterea porcinelor Leţ, judeţul Covasna | |||
|- | |||
|<center> - .</center>|| - - - || - ||align="right"| - || - || - || - || - ||<center> 48 .</center>|| Staţiunea de cercetare şi producţie pentru creşterea porcinelor Hinova, judeţul Mehedinţi | |||
|- | |||
|<center> - .</center>|| - - - || - ||align="right"| - || - || - || - || - ||<center> 49 .</center>|| Staţiunea de cercetare şi producţie pentru creşterea porcinelor Gorneşti, judeţul Mureş | |||
|- | |||
|<center> - .</center>|| - - - || - ||align="right"| - || - || - || - || - ||<center> 50 .</center>|| Întreprinderea pentru nutreţuri combinate a Sectorului agricol Ilfov | |||
|- | |||
|<center> 49 .</center>|| "Agroinform" Bucureşti - S.A. || Efectuarea de sondaje de informare, elaborarea şi gestionarea băncii de date privind structura, evoluţia şi eficienţa participării capitalului de stat în cadrul societăţilor comerciale din agricultură.<br/>Producerea şi livrarea de sisteme informatice specializate pentru agricultură şi asisgurarea activităţii de service pentru acestea; organizarea de cursuri de instruire, teste şi jocuri de aptitudini, pentru utilizarea tehnicii de calcul.<br/>Furnizarea de relaţii tehnice, tehnologice şi economice privind evoluţia producţiei şi desfacerii produselor agricole, precum şi întocmirea documentaţiilor pentru invenţii şi inovaţii cu aplicabilitate în agricultură.<br/>Organizarea de activităţi de cunoaştere a agenţilor economici specifici şi elaborarea de documentare de profil. ||align="right"| 25.382 || Bucureşti || B-dul Republicii || 17 || - ||<center> 51 .</center>|| Centrul de calcul al Departamentului agriculturii de stat | |||
|} |