1.680 de modificări
Monitorul Oficial 101/1990: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
→Anexa 2
Linia 404: | Linia 404: | ||
|36.||Perdele poliester||20 | |36.||Perdele poliester||20 | ||
|- | |- | ||
|37. | |37.||Ciorapi, șosete, dresuri din bumbac||20 | ||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | |38.||Articole de îmbrăcăminte din fire artificiale sintetice sau alte materii prime||10 | ||
|- | |||
|39.||Ciorapi, șosete, dresuri, din fire supraelastjce ||40 | |||
|- | |||
|40.||Îmbrăcăminte pentru bărbați și băieți||20 | |||
|- | |||
|41.|| Îmbrăcăminte pentru femei, fete și copii|| 20 | |||
|- | |||
|42.||Lenjerie de corp pentru bărbați, băieți, femei, fete și copii||20 | |||
|- | |||
|43.||Basmale, fulare, baticuri||25 | |||
|- | |||
|44.||Sutiene, costume de baie, corsete, bretele, elastic, jartiere, portjartiere, centuri elastice||30 | |||
|- | |||
|45.||Pături din lână și pături, din alte materii prime ||20 | |||
|- | |||
|46.||Încălțăminte fețe piele sau alte materii prime||20 | |||
|- | |||
|47.||Pălării din fetru și pălării din împletituri||20 | |||
|- | |||
|48.||Pietre prețioase||30 | |||
|- | |||
|49.||Bijuterii de fantezie||10 | |||
|- | |||
|50.||Lame de ras||50 | |||
|- | |- | ||
|51.||Mașini de ras electrice și manuale||15 | |51.||Mașini de ras electrice și manuale||15 | ||
|- | |- | ||
|56. ||Timbre poștale și similare|| 10 | |52.||Piese de schimb nentru radio, televizor și magnetofon, piese de schimb auto și moto||20 | ||
|- | |||
|53.||Ceasornice și piese de schimb pentru ceasornice||20 | |||
|- | |||
|54.||Articole sportive și de pescuit||20 | |||
|- | |||
|55.||Stilouri și penițe ||20 | |||
|- | |||
|56.||Timbre poștale și similare|| 10 | |||
|} | |} | ||