1.150 de modificări
Monitorul Oficial 52/1990: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
→Precizări privind modul de completare a cererilor de autorizații de export și import de către solicitanți
Linia 320: | Linia 320: | ||
|} | |} | ||
==== Lista codurilor pentru completarea cererilor de autorizații de export și import ==== | |||
codurilor pentru completarea cererilor de autorizații de export și import | |||
1. | 1. Codurile pentru țări | ||
001 Republica Democrată | {| | ||
!Cod||Țara | |||
|- | |||
|001||Republica Democrată Afganistan | |||
|- | |||
|002||Republica Populară Socialistă Albania | |||
|- | |||
|003||Republica Populară Democrată Algeria | |||
|- | |||
|004||Andorra | |||
|- | |||
|005||Republica Populară Angola | |||
|- | |||
|006||Antigua | |||
|- | |||
|007||Antilele Olandeze | |||
|- | |||
|008||Arabia Saudită | |||
|- | |||
|009||Republica Argentina | |||
|- | |||
|010||Australia | |||
|- | |||
|011||Austria | |||
|- | |||
|012||Bahamas | |||
|- | |||
|013||Bahrein | |||
|- | |||
|014||Republica Populară Bangladesh | |||
|- | |||
|015||Barbados | |||
|- | |||
|016||Belgia | |||
|- | |||
|017||Birmania | |||
|- | |||
|018||Republica Bolivia | |||
|- | |||
|019||Republica Botswana | |||
|- | |||
|020||Brazilia | |||
|- | |||
|021||Brunei | |||
|- | |||
|022||Republica Populară Bulgaria | |||
|- | |||
|023||Republica Burundi | |||
|- | |||
|024||Kampucia Democrată | |||
|- | |||
|025||Republica Unită Camerun | |||
|- | |||
|026||Canada | |||
|- | |||
|027||Republica Ciad | |||
|- | |||
|028||Republica Chile | |||
|- | |||
|029||Republica Populară Chineză | |||
|- | |||
|030||Republica Columbia | |||
|- | |||
|031||Republica Populară Congo | |||
|- | |||
|032||Coasta de Fildeș | |||
|- | |||
|033||Republica Coreea | |||
|- | |||
|034||Republica Costa Rica | |||
|- | |||
|035||Republica Populară Democrată Coreeană | |||
|- | |||
|036||Republica Cuba | |||
|- | |||
|037||Republica Cipru | |||
|- | |||
|038||Republica Federativă Cehoslovacă | |||
|- | |||
|039||Republica Populară Benin | |||
|- | |||
|040||Danemarca | |||
|- | |||
|041||Republica Dominicană | |||
|- | |||
|042||Republica Ecuador | |||
|- | |||
|043||Elveția | |||
|- | |||
|044||Egipt | |||
|- | |||
|045||Republica Elenă | |||
|- | |||
|046||Etiopia | |||
|- | |||
|047||Republica Filipine | |||
|- | |||
|048||Republica Finlanda | |||
|- | |||
|049||Franța | |||
|- | |||
|} | |||
05O'Repus1IQ Galben 106 Lesotho ]šš6 Republica Tunisia | 05O'Repus1IQ Galben 106 Lesotho ]šš6 Republica Tunisia | ||
051 Gambia 107 Luxemburg 187 Republica Turcia | 051 Gambia 107 Luxemburg 187 Republica Turcia |